Omega Cargo Group

ZAKRES PRAC:
naming, projekt logo, księga znaku, system identyfikacji wizualnej

OCG to przede wszystkim ludzie wierzący, że w branży logistycznej można planować, nadzorować i kończyć zadania tak, by zawsze dotrzymać danego klientowi słowa.

OCG jest firmą świadczącą usługi spedycji lotniczej, morskiej i drogowej. Posiada własną agencję celną oraz przestrzenie magazynowe. Dynamiczny rozwój oraz stałe poszerzanie zakresu usług sprawiło, że tożsamość wizualna marki przestała nadążać za rozwojem firmy.

dowiedz się więcej o projekcie +

Nieuniknione zmiany rozpoczęto w 15. rocznicę istnienia spółki – podjęto decyzję dotyczącą rebrandingu ewolucyjnego, który zaplanowano na okres 2 lat. Hasłem, które zdefiniowało tę filozofię uczyniliśmy „expectations delivered”, ponieważ celem i wielką misją firmy jest spełniać oczekiwania swoich klientów i partnerów w biznesie w możliwie najlepszy sposób. Znak w swojej formie przypomina pieczęć, która stosowana na różnorodnych materiałach staje się gwarancję jakości oferowanych przez firmę usług.

Siatka modułowa, na podstawie której powstał znak posłużyła do opracowania systemu piktogramów oraz ikonografii stosowanej w materiałach informacyjno-promocyjnych.

Referencje

Dlaczego warto? Powodów jest wiele. Szczerość i otwartość w dialogu, strategiczne podejście, dociekliwość w zrozumieniu potrzeb i dobre emocje we współpracy. W kontekście grafiki spójność, spójność i jeszcze raz spójność (...) W efekcie nowy wizerunek lepiej oddaje naszą obecną skalę, międzynarodowy zasięg i ambicje dalszego rozwoju.

Hubert Jasiński
Członek Zarządu, Omegair Cargo Sp. z o.o.