Accen Fall Arrest

ZAKRES PRAC:
projekt logo, projekt kroju pisma, system identyfikacji wizualnej, księga znaku

Drugi krajowy producent w dziedzinie systemów zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości. Spółka opracowuje i wdraża projekty na terenie całej Europy.

Marka potrzebowała nowej tożsamości wizualnej, który podkreśli techniczną naturę firmy, jednocześnie odsłoni siłę usług działu projektowego, oferującego rozwiązania dla budownictwa i przemysłu.

dowiedz się więcej o projekcie +

W nowym sygnecie w sposób metaforyczny zamknięta została "esencja" usług firmy ACCEN. Poprzez symbol zapięcia, zatrzasku komunikujemy gwarant bezpieczeństwa, który zyskuje osoba korzystająca z produktów i usług firmy. Logotyp "accen" został ulepszony i dopracowany typograficznie, jednocześnie nawiązuje do poprzednio stosowanego znaku. Kolory są stonowane, przeważa głęboki grafit i ciepły żółty jako kolory konwencjonalnie obecne w branży bezpieczeństwa miejsca pracy.

W odpowiedzi na postawione przed nami zadanie opracowania sposobu na oznaczanie wspólnym parasolem wszystkich marek produktowych, powstał font korporacyjny.

dowiedz się więcej o projekcie +

Dedykowany krój pisma zastosowany w nazewnictwie systemów, umożliwia rozwijanie linii produktów w sposób samodzielny, jednocześnie nie pozostawia cienia wątpliwości, że każdy z nich przynależy do oferty firmy Accen. Krój posiada solidny i wyrazisty charakter. Wersaliki, cyfry i znaki specjalne zaplanowano w jednej odmianie grubości. Konstrukcja liter jest uproszczona, a łuki są krótkie i przełamane - pismo nawiązuje do technicznego charakteru działalności prowadzonej przez Accen.

WPISZ SWÓJ TEKST

Wyrazistości dodają dopracowane detale i wprowadzony charakter szablonowości. Kreski pionowe takich liter, jak m.in.: B, H, E czy R zostały tak ukształtowane, żeby przy zachowaniu solidnej budowy, przełamać jednorodny charakter dużej ilości pionowych i poziomych elementów, które występują w wersalikach.

System identyfikacji wizualnej Accen z naszą pomocą rozszerza się również na materiały promocyjne i reklamowe.

Referencje

Po raz trzeci agencja zaskoczyła nas pozytywnie, gdy odmówiła współpracy naszej bezpośredniej konkurencji. Właściciel firmy poinformował mnie o prowadzonych rozmowach i uszanował fakt, że rzeczywiście zupełnie nie było nam to na rękę. PBD to ludzie wyznający wartości, które również my cenimy wysoko - inwencję, lojalność i profesjonalizm.

Marcin Dudek
Członek Zarządu, Accen Fall Arrest Sp. z o.o.