Omega Cargo Group

OCG jest firmą świadczącą usługi spedycji lotniczej, morskiej i drogowej. Posiada własną agencję celną oraz przestrzenie magazynowe. Dynamiczny rozwój oraz stałe poszerzanie zakresu usług sprawiło, że wizerunek przestał nadążać za rozwojem firmy. Nieuniknione zmiany rozpoczęto w 15. rocznicę istnienia spółki – podjęto decyzję dotyczącą rebrandingu ewolucyjnego, który zaplanowano na okres 2 lat.

  • Data: 2014
  • Klient: OMEGAir CARGO Sp. z o.o.
  • Marka: Omega Cargo Group
  • Branża: logistyka
  • Zakres prac: naming, projekt znaku, system identyfikacji wizualnej

Opis przypadku

OCG to przede wszystkim ludzie wierzący, że w branży logistycznej można planować, nadzorować i kończyć zadania tak, by zawsze dotrzymać danego klientowi słowa. Hasłem, które zdefiniowało tę filozofię uczyniliśmy „expectations delivered”, ponieważ celem i wielką misją firmy jest spełniać oczekiwania swoich klientów i partnerów w biznesie w możliwie najlepszy sposób. Znak w swojej formie przypomina pieczęć, która stosowana na różnorodnych materiałach staje się gwarancję jakości oferowanych przez firmę usług.

Siatka modułowa, na podstawie której powstał znak posłużyła do opracowania systemu piktogramów oraz ikonografii stosowanej w materiałach informacyjno-promocyjnych.

strona www

Dlaczego warto? Powodów jest wiele. Szczerość i otwartość w dialogu, strategiczne podejście, dociekliwość w zrozumieniu potrzeb i dobre emocje we współpracy. W kontekście grafiki spójność, spójność i jeszcze raz spójność (...) W efekcie nowy wizerunek lepiej oddaje naszą obecną skalę, międzynarodowy zasięg i ambicje dalszego rozwoju.

Hubert Jasiński Członek zarządu, Omegair Cargo Sp. z o.o.