Accen

Accen Fall Arrest dostarcza systemy zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości. Jako drugi krajowy producent w tej dziedzinie, spółka chwali się obecnie setkami zadowolonych klientów oraz perfekcyjnie zrealizowanymi projektami na terenie całej Europy. Marka potrzebowała wizerunku, który podkreśli techniczną naturę firmy, jednocześnie odsłoni siłę usług działu projektowego, oferującego rozwiązania dla budownictwa i przemysłu.

  • Data: 2016-2017
  • Klient: Accen Fall Arrest Sp. z o.o.
  • Marka: Accen
  • Branża: budownictwo
  • Zakres prac: projekt logo, system identyfikacji wizualnej, projekt kroju pisma

opis przypadku

W odpowiedzi na postawione przed nami zadanie opracowania sposobu na oznaczanie wspólnym parasolem wszystkich marek produktowych, miał powstać font korporacyjny. Dedykowany krój pisma zastosowany w nazewnictwie systemów, umożliwia rozwijanie linii produktów w sposób samodzielny, jednocześnie nie pozostawia cienia wątpliwości, że każdy z nich przynależy do oferty firmy Accen.

rozwiązanie

W nowym sygnecie w sposób metaforyczny zamknięta została "esencja" usług firmy ACCEN. Poprzez symbol zapięcia, zatrzasku komunikujemy gwarant bezpieczeństwa, który zyskuje osoba korzystająca z produktów i usług firmy. Logotyp "accen" został ulepszony i dopracowany typograficznie, jednocześnie nawiązuje do poprzednio stosowanego znaku. Kolory są stonowane, przeważa głęboki grafit i ciepły żółty jako kolory konwencjonalnie obecne w branży bezpieczeństwa miejsca pracy.

FONT FIRMOWY

Krój posiada solidny i wyrazisty charakter. Wersaliki, cyfry i znaki specjalne zaplanowano w jednej odmianie grubości. Konstrukcja liter jest uproszczona, a łuki są krótkie i przełamane - pismo nawiązuje do technicznego charakteru działalności prowadzonej przez Accen. Wyrazistości dodają dopracowane detale i wprowadzony charakter szablonowości. Kreski pionowe takich liter, jak m.in.: E, H, D czy R zostały tak ukształtowane, żeby przy zachowaniu solidnej budowy, przełamać jednorodny charakter dużej ilości pionowych i poziomych elementów, które występują w wersalikach.

Po raz trzeci agencja zaskoczyła nas pozytywnie, gdy odmówiła współpracy naszej bezpośredniej konkurencji. Właściciel firmy poinformował mnie o prowadzonych rozmowach i uszanował fakt, że rzeczywiście zupełnie nie było to nam na rękę. PBD to ludzie wyznający wartości, które również my cenimy wysoko - inwencję, lojalność i profesjonalizm.

Marcin Dudek Członek Zarządu, Accen Fall Arrest Sp. z o.o.